Outsourcing, czyli księgowość w Warszawie

Kto korzysta z outsourcingu księgowości, kadr i płac w Warszawie? Czy to obszar zarezerwowany dla dużych firm czy także dla podmiotów z sektora MŚP?

Wręcz odwrotnie - z outsourcingu księgowości i kadr korzystają głównie mikro i mali a w dalszej kolejności i mniejszym stopniu średni przedsiębiorcy, choć tu występuje zauważalna tendencja wzrostowa z racji ciągłego rozszerzania korzyści i zakresu danych, otrzymywanych dzięki outsourcingowi, choćby dzięki technologiom IT (w chwili obecnej można w tym modelu mieć wgląd, również online, do danych finansowo-księgowych na takim samym poziomie, jak przy zatrudnieniu własnego księgowego i wykupieniu na własność, drogiego bądź co bądź, oprogramowania F-K.

Z jakich konkretnie rozwiązań z obszaru finansów, księgowości, kadr i płac mogą korzystać przedsiębiorcy w Warszawie? Które z tych obszarów cieszą się największą popularnością?

Największą popularnością cieszy się przekazanie całej obsługi księgowo-kadrowej na zewnątrz, wraz z upoważnieniem biura rachunkowego do przejęcie całości kontaktów z urzędami US, ZUS etc. Zdejmuje to z przedsiębiorcy niepożądany i nielubiany obowiązek sprawozdawczości do organów państwa, gdyż wszelkie kontakty z nimi przejmuje na siebie zewnętrzna księgowość a przedsiębiorca może skupić się na zarabianiu pieniędzy.

Często biura (choćby my - BC Partner Sp. z o.o.) oferują usługi kancelaryjne, windykacyjne, zarządzania dokumentacją etc. jako wartość dodaną swojej oferty, gdyż często, w większych podmiotach, księgowa pełniła również tą rolę (co jest nieefektywne finansowo, gdyż czas księgowej jest droższy niż osoby zarządzającej dokumentami). W dobrze poukładanym biurze księgowym ta praca jest rozdzielona, bo przecież główna księgowa nie będzie np. windykować klientów czy biegać na pocztę wysłać polecony.

Dobre biura rachunkowe są w stanie zaproponować również bardzo przydatne raporty zarządcze, często benchamrkując się na rozwiązaniach z innych firm, które obsługują. tego typu controlling finansowy nie musi w ogóle wchodzić w zakres obowiązków etatowego pracownika księgowego.

Jakie są podstawowe zalety outsourcingu w Warszawie? Na czym polega prognozowanie korzyści płynących z zastosowania tego rozwiązania, a więc określanie tzw. KPI (Kluczowych Wskaźników Efektywności)? Czym kierować się w tym procesie?

Podstawowe korzyści z outsourcingu księgowości i kadr to:

KPI

Przy zewnętrznym biurze księgowym mogą one być ustawione bardzo dokładnie, np.

Umowa z biurem może być również napisana w ten sposób, że przekroczenie każdego ze wskaźników skutkuje karą dla biura (obniżeniem wystawianej przez nie faktury). Od pracownika zatrudnionego u nas na etacie raczej tego nie wyegzekwujemy.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my skontaktujemy sie z Tobą.

661 406 52922 482 03 00