Kompleksowe usługi księgowe dla każdego

Niewielka część przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości. Dotyczy to zwykle osób, które prowadzą jednoosobową działalność i nie mają dużej ilości zleceń (np. wykazują stałą współpracę w obrębie jednej firmy). Jednak zdecydowana większość takich osób woli powierzyć to zadanie biurom rachunkowym, które dbają o wszystkie sprawy związane z tego typu usługami.


Firmy mają dwie opcje do wyboru- utworzenie własnego działu wewnątrz swojej struktury, który zajmie się „papierkowa robotą” lub wejście w stałą współpracę z biurem rachunkowym. Pierwsza opcja nie jest korzystna dla mniejszych biznesów, ponieważ generuje duże wydatki. Zewnętrzne usługi księgowe kosztują mniej i mają szereg innych zalet.

Profesjonalne usługi księgowe

W Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy osób, które posiadają certyfikat księgowego. Wszyscy, którzy oferują usługi księgowe muszą dysponować rzetelną i dogłębną wiedzą. Oddając swoje sprawy w ręce wykwalifikowanej kadry przedsiębiorca oczekuje pewności, że zostaną one należycie załatwione. Korzystanie z usług księgowych nie zwalnia bowiem właściciela firmy od odpowiedzialności przed Urzędem Skarbowym. W razie stwierdzonych nieprawidłowości, winę za stan rzeczy najczęściej ponosi przedsiębiorca. Zapoznaj się z naszym wpisem na temat outsourcingu księgowości.


Świadczenie usług kadrowych

Firmy, które zatrudniają pracowników mają więcej pracy. Biura rachunkowe oferują także usługi kadrowe, do których zaliczają się:

Korzystanie z usług kadrowych jest dla przedsiębiorcy ogromnym ułatwieniem - zyskuje na tym zarówno on sam, jak i jego pracownicy.

Odpowiadamy na Państwa najczęstsze pytania

Kto może świadczyć usługi księgowe?

Czy można świadczyć usługi księgowe bez certyfikatu?

Oferta dodatkowych usług prawnych

Niektóre większe biura prowadzą również usługi prawne. Wykształceni prawnicy pomagają zrozumieć obowiązujące w prowadzeniu działalności zasady, sporządzają umowy, służą pomocą w interpretacji niezrozumiałych zagadnień. Oprócz tego, doskonale orientują się w aktualnych zmianach w prawie. Korzystanie z profesjonalnych usług prawnych może ustrzec przed popełnieniem poważnego błędu. Niektórzy właściciele firm decydują się na współpracę z dwiema niezależnymi jednostkami. Lepiej jednak, gdy prawnik ma stały kontakt z biurem rachunkowym i orientuje się w sprawach przedsiębiorstwa.


loga B2B

Osobą kontaktową jest Grzegorz Kowalski, mail: grzegorz.kowalski@bc-partner.pl

Więcej o projekcie:

pdf

Usługi

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my skontaktujemy sie z Tobą.

661 406 52922 482 03 00