Kompleksowe usługi księgowe dla każdego

Niewielka część przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości. Dotyczy to zwykle osób, które prowadzą jednoosobową działalność i nie mają dużej ilości zleceń (np. wykazują stałą współpracę w obrębie jednej firmy). Jednak zdecydowana większość takich osób woli powierzyć to zadanie biurom rachunkowym, które dbają o wszystkie sprawy związane z tego typu usługami.


Firmy mają dwie opcje do wyboru- utworzenie własnego działu wewnątrz swojej struktury, który zajmie się „papierkowa robotą” lub wejście w stałą współpracę z biurem rachunkowym. Pierwsza opcja nie jest korzystna dla mniejszych biznesów, ponieważ generuje duże wydatki. Zewnętrzne usługi księgowe kosztują mniej i mają szereg innych zalet.

Profesjonalne usługi księgowe

W Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy osób, które posiadają certyfikat księgowego. Wszyscy, którzy oferują usługi księgowe muszą dysponować rzetelną i dogłębną wiedzą. Oddając swoje sprawy w ręce wykwalifikowanej kadry przedsiębiorca oczekuje pewności, że zostaną one należycie załatwione. Korzystanie z usług księgowych nie zwalnia bowiem właściciela firmy od odpowiedzialności przed Urzędem Skarbowym. W razie stwierdzonych nieprawidłowości, winę za stan rzeczy najczęściej ponosi przedsiębiorca. Zapoznaj się z naszym wpisem na temat outsourcingu księgowości.


Świadczenie usług kadrowych

Firmy, które zatrudniają pracowników mają więcej pracy. Biura rachunkowe oferują także usługi kadrowe, do których zaliczają się:

Korzystanie z usług kadrowych jest dla przedsiębiorcy ogromnym ułatwieniem - zyskuje na tym zarówno on sam, jak i jego pracownicy.

Odpowiadamy na Państwa najczęstsze pytania

Kto może świadczyć usługi księgowe?

Oferta dodatkowych usług prawnych

Niektóre większe biura prowadzą również usługi prawne. Wykształceni prawnicy pomagają zrozumieć obowiązujące w prowadzeniu działalności zasady, sporządzają umowy, służą pomocą w interpretacji niezrozumiałych zagadnień. Oprócz tego, doskonale orientują się w aktualnych zmianach w prawie. Korzystanie z profesjonalnych usług prawnych może ustrzec przed popełnieniem poważnego błędu. Niektórzy właściciele firm decydują się na współpracę z dwiema niezależnymi jednostkami. Lepiej jednak, gdy prawnik ma stały kontakt z biurem rachunkowym i orientuje się w sprawach przedsiębiorstwa.


loga B2B

Osobą kontaktową jest Grzegorz Kowalski, mail: grzegorz.kowalski@bc-partner.pl

Więcej o projekcie:

pdf

Usługi

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my skontaktujemy sie z Tobą.

661 406 52922 482 03 18